Odesláním formuláře udělujete společnosti SUNKINS a. s., se sídlem Americká 17, Praha 2, 120 00, IČ 27862267, DIČ CZ27862267, souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním osobních údajů, které ji poskytuji.

Tato data jsou poskytována primárně za účelem přípravy nabídky služeb pro klienta. Některé poskytnuté údaje uvedené v žádosti mohou mít povahu osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., v platném znění. Klient souhlasí s šířením obchodních sdělení elektronickou formou (§7, 480/2004 Sb.). Souhlas klient poskytuje na dobu neurčitou. Zpracováním osobních údajů klienta může společnost SUNKINS a.s. pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele. Klient tímto zároveň výslovně souhlasí s tím, že společnost SUNKINS a.s. je oprávněna předat osobní údaje klienta poskytovali poptávané služby a že je po společnost SUNKINS a.s. oprávněna předat osobní údaje klienta jinému subjektu na základě smlouvy mezi třetí osobou a společností SUNKINS a.s.

Klient může kdykoliv písemně požádat o odstranění svých osobních údajů z databáze společnosti SUNKINS a.s., ta si poté ponechá pouze ty údaje, které jsou nezbytné ke správě existujících smluvních vztahů, sjednaných jejím prostřednictvím.

Odmítnutí odpovědnosti: Výsledky klientů jsou zcela individuální a jsou závislé na mnoha faktorech jako je např. zdravotní stav klienta, dodržování předepsaného režimu, pohybová aktivita apod. Výsledky jednotlivých klientů mohou být odlišné.

Jak pracuje nutriční poradce a co vás čeká v nutriční poradně?


Hledáte nutričního poradce ve vašem městě? Rádi byste využili služby nutriční poradny? Pokud ano, věříme, že vás bude také zajímat, jak taková konzultace v nutriční poradně probíhá, co je náplní nutričního poradce a kde tyto specializované nutriční poradny naleznete. Čtěte dále a dozvíte se vše, co by vás mohlo o nutričním poradenství zajímat.

Co je nutriční poradenství?

Základem nutričního poradenství je spolupráce mezi poradcem a klientem. Cílem je změnit stravovací režim klienta k lepšímu a odstranit jeho špatné stravovací návyky. To následně vede k získávání ideální váhy, zlepšení fyzické kondice a zdravotního stavu a v neposlední řadě ke snížení rizika vzniku chronických onemocnění. Důležitou součástí je nejen poskytování cenných informací a rad, ale i naslouchání a psychická podpora.

Naše specializované nutriční poradny jsou pro vás otevřeny v různých městech po celé České republice. V současné době je v provozu 51 nutričních poraden, na kterých se vás ujmou zkušení a vyškolení nutriční poradci.

Náplň práce nutričního poradce

Náplň práce nutričního poradce (neboli chcete - nutričního terapeuta) spočívá v nalezení příčin problémů klienta podle principů Komplexní nutriční typologie, což je diagnostická metoda, která je speciálně vyvinuta pro trvalé a zdravé hubnutí. Nutriční poradce (terapeut) provede měření na certifikovaném přístroji, kde zjistí aktuální zdravotní stav klienta.

Poradce dále o klientovi zjišťuje, jaké jsou jeho stravovací návyky, životní styl, časové možnosti, ale také povahové rysy či chuťové preference. Nezřídka se nutriční poradci totiž setkávají např. s tím, že klienti se nechtějí za žádnou cenu vzdát své oblíbené „nezdravé pochoutky“ a poradce je schopen na základě výsledků vyšetření určit, kdy a jak si dotyčný může lahůdku dopřávat, aniž by svému tělu výrazně škodil.

Na základě analýzy všech potřebných informací je vytvořen individuální výživový plán se seznamem potravin, které danému člověku usnadňují hubnutí a které mu naopak v hubnutí brání.

TIP Jak funguje nutriční typologie (celý článek)

Dosažené vzdělání

Rozdíl mezi nutričním terapeutem a nutričním poradcem je v získaném vzdělání. Nutriční poradce je absolventem akreditovaného kurzu a nutričním terapeutem se může stát např. úspěšný absolvent stejnojmenného tříletého studijního oboru. Tak či onak, poradci i terapeuti ze Světa zdraví jsou odkázáni k celoživotnímu vzdělávání stejně jako zdravotní pracovníci. Nedílnou součástí jejich práce je tedy stále studium nových poznatků z oblasti správné výživy a zdravého životního stylu.

Nutriční poradenství jako pomáhající profese

Nutriční poradenství je často vnímáno jako pomáhající profese. I sami nutriční poradci hodnotí svou profesi jako poslání a pro dnešní svět nepostradatelné povolání. „V dnešním moderním světě, kde vzrůstá počet lidí s nadváhou a lidí trpících civilizačními chorobami, považuji za nezbytné, ukázat lidem správnou cestu ke zdraví prostřednictvím zdravé výživy“, prozrazuje o sobě Bc. Lenka Hladíková, Dis, nutriční terapeutka, kterou můžete najít na pražské pobočce v ulici Budějovická.

V čem se naše nutriční poradny liší od ostatních?

  1. Výsledky vyšetření jsou hodnoceny lékařskou radou. Z vyšetření je tak možné včas odhalit metabolické poruchy či počínající nemoci jako je např. cukrovka či dna. Rozvoj nemoci je potom možné správným stravovacím režimem ovlivnit.
  2. Dietní programy často vyžadují přesné vážení potravin a počítání kalorií, které je velmi časově náročné. U nás se pouze zapisuje jídlo do připraveného zápisníku a nemusí se nic vážit ani počítat kalorie. Případné nedostatky v jídelníčku jsou postupně upravovány.
  3. Náš přístup je ryze individuální, a proto vám můžeme pomoci přesně podle vašich osobních potřeb. Stravovací režim je upraven pro vás tak, abyste ho mohli dodržovat dlouhodobě a výsledky hubnutí byly trvalé.
  4. Nezbytné je celoživotní vzdělávání a zvyšování odbornosti nutričních terapeutů. Péče o naše klienty má tak vysoce kvalitní a profesionální úroveň.
  5. Klademe důraz na osobní a přátelský přístup a je pro nás důležité, abyste se v naší nutriční poradně cítili opravdu příjemně. Samozřejmostí je pro nás přísné dodržování hygienických pravidel.

Jak Vám s hubnutím pomůžeme my? poradce
Naši výživoví poradci pracují podle Komplexní nutriční typologie. Jedná se o metodu, kterou vyvinuli přední odborníci na stravování v čele s RNDr. Petrem Fořtem, Csc.

Na základě komplexní diagnostiky vašeho těla zjistíme váš metabolický typ. Poradíme vám, jak se máte správně stravovat.

Získáte vzorový jídelníček a seznam potravin, které jsou pro vaše tělo vhodné a kterých byste se měli vyvarovat.
 
 

Související články

 

22 dietních tipů do vaší kuchyně!

book
Stáhnout e-knihu zdarma arrow

Pusťte se do hubnutí s námi!

Unikátní metoda hubnutí!

Zjistěte více o metodě, která funguje.

Jaká bude cena?

Cena vstupní konzultace je pouhých 200 Kč.

Kde nás najdete?

Máme 57 poboček po celé ČR.
Podívejte se na seznam.

Jak jsme pomohli ostatním?

Podívejte se na příběhy našich klientů.

Dietologické poradny provozujeme v: