Odesláním formuláře udělujete společnosti SUNKINS a. s., se sídlem Americká 17, Praha 2, 120 00, IČ 27862267, DIČ CZ27862267, souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním osobních údajů, které ji poskytuji.

Tato data jsou poskytována primárně za účelem přípravy nabídky služeb pro klienta. Některé poskytnuté údaje uvedené v žádosti mohou mít povahu osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., v platném znění. Klient souhlasí s šířením obchodních sdělení elektronickou formou (§7, 480/2004 Sb.). Souhlas klient poskytuje na dobu neurčitou. Zpracováním osobních údajů klienta může společnost SUNKINS a.s. pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele. Klient tímto zároveň výslovně souhlasí s tím, že společnost SUNKINS a.s. je oprávněna předat osobní údaje klienta poskytovali poptávané služby a že je po společnost SUNKINS a.s. oprávněna předat osobní údaje klienta jinému subjektu na základě smlouvy mezi třetí osobou a společností SUNKINS a.s.

Klient může kdykoliv písemně požádat o odstranění svých osobních údajů z databáze společnosti SUNKINS a.s., ta si poté ponechá pouze ty údaje, které jsou nezbytné ke správě existujících smluvních vztahů, sjednaných jejím prostřednictvím.

Odmítnutí odpovědnosti: Výsledky klientů jsou zcela individuální a jsou závislé na mnoha faktorech jako je např. zdravotní stav klienta, dodržování předepsaného režimu, pohybová aktivita apod. Výsledky jednotlivých klientů mohou být odlišné.

Komplexní nutriční typologie


Potřebujete zlepšit vaši kondici a získat ideální váhu? Program, který kombinuje zkušenosti západní medicíny a moudrost tradiční čínské a indické medicíny vám v tom může pomoci.

Komplexní nutriční typologie (nebo také jenom nutriční typologie) je unikátní metoda vyvinutá předními českými odborníky na výživu, která umožňuje určit u každého člověka individuální typ metabolismu. Na její tvorbě se podílel např. RNDr. Petr Fořt, CSc. Byla vyvinuta za účelem trvalého zhubnutí bez jojo efektu.

Program využívá jedinečných poznatků celostní západní medicíny a vhodně je doplňuje tisíciletými zkušenostmi tradiční čínské a indické medicíny. V kombinaci s metabolickými typologiemi pak tvoří jedinečný celek, díky kterému v našich poradnách dokážeme každému klientovi sestavit opravdu funkční plán hubnutí na míru. Navíc získáte individuální seznam vhodných potravin, které Vám geneticky pomohou spalovat tuky a dozvíte se i to, které potraviny jsou pro vás nevhodné.

Metabolické typy

Pokud si necháte svůj typ metabolismu určit, náš výživový poradce s vámi projde dotazník, ve kterém je cca 80 otázek a na základě vašich odpovědí pak určí váš metabolický typ. Nutriční typologie rozeznává typ:

 • smíšený
 • proteinový
 • sacharidový

Metabolické typy Např. sacharidový typ má velice pomalý metabolismus a bohužel pomalu spaluje, to znamená, že do jídelníčku je potřeba zasáhnout nejvýrazněji. U proteinového typu pak lze hubnutí nastartovat tím, že se do jídelníčku zařadí více bílkovin.

Součástí dotazníku jsou také otázky týkající se dosavadního stravování, povahových vlastností, případné zdravotních komplikacích. Pro kompletní vyplnění dotazníku je dobře vědět také krevní skupinu a pH v organismu.

Bojíte se, že nebudete na všechny otázky umět odpovědět? Není se čeho bát! Sice by bylo dobré, abyste znali svou krevní skupinu, ale pokud ji neznáte, je možné si ji nechat zjistit v rámci našeho biochemického vyšetření, tedy vyšetření krve. Z toho jsme navíc schopni zjistit i další parametry, které pak můžeme v jídelníčku zohlednit – např. cukr v krvi, cholesterol ale i případný zánět, dostatek železa v těle nebo kyselinu močovou apod.

Pro koho je metoda určená

Nutriční typologie je určena úplně pro všechny. Do našich poraden chodí jak muži, tak ženy. Věnujeme se klientům všech věkových kategorií od cca 13 ti let věku až do 80 ti let. Chodí k nám i zákazníci, kteří chtějí svou váhu upravit pouze kosmeticky např. o 2 kila nebo nechtějí zhubnout vůbec, ale chtějí se stravovat zdravě a stravou co nejvíce prospět svému organismu.

V čem je nutriční typologie jiná

Nemusíte se bát počítání kalorií nebo vážení potravin. Je ale nutné, aby si klienti psali svůj jídelníček. To co si klient napsal, porovnáváme pak s jeho průběžnými výsledky na pravidelných konzultacích. Kontrolujeme, zda opravdu klient ztrácí tuk a nevzniká úbytek např. na svalové hmotě. Týden po týdnu pak upravujeme připravený jídelníček podle výsledků klienta.

Jak je to s cvičením

Asi 70 % našich klientů vůbec necvičí, a přesto dosahuje uspokojivých výsledků. Pokud se ale pohyb přidá, je to na výsledcích hodně znát, vysněné váhy se dosahuje rychleji a efektivněji. Pohybová doporučení opět vypracováváme individuálně. Klientovi s vysokou obezitou pomůže, pokud vystoupí dvě zastávky od svého bydliště a domů dojde rychlejší chůzí. Pokud má zkrátka někdo ke cvičení vyloženě odpor, nebudeme ho určitě nutit chodit 3x týdně do posilovny.

Není potřeba se bát

Pokud se rozhodnete hubnout podle pravidel nutriční typologie, nebudete po každém jídle přemýšlet, jestli bylo to, co jste právě snědli pro vaši váhu dobře nebo ne. Budete mít jasný seznam vhodných a nevhodných potravin.

Nemusíte se bát, že budete trpět hladem a budete nuceni plán porušit. Plán každého klienta je sestaven tak, že by se pocit hladu vůbec dostavovat neměl.

Nemusíte se strachovat o to, že byste si hubnutím přivodili zdravotní komplikace. Vše je přizpůsobeno vašemu organismu a poradci jsou odborně vyškoleni. Pomoct dokážeme i lidem s cukrovkou nebo jinými zdravotními obtížemi.

Zaujala vás metoda nutriční typologie? Chcete také každý týden cítit radost z úbytku váhy? Přečtěte si, jak probíhá vstupní konzultace nebo se na ni přímo objednejte přes formulář níže. Zavoláme vám a domluvíme termín konzultace.

Objednávkový formulář

Jak Vám s hubnutím pomůžeme my? poradce
Naši výživoví poradci pracují podle Komplexní nutriční typologie. Jedná se o metodu, kterou vyvinuli přední odborníci na stravování v čele s RNDr. Petrem Fořtem, Csc.

Na základě komplexní diagnostiky vašeho těla zjistíme váš metabolický typ. Poradíme vám, jak se máte správně stravovat.

Získáte vzorový jídelníček a seznam potravin, které jsou pro vaše tělo vhodné a kterých byste se měli vyvarovat.
 
 

Související články

 • image Hubnutí chůzí

  Chůze je aerobní pohybová aktivita naprosto přirozená pro naše tělo. Už víte, jak vám pomůže při hubnutí a co musíte udělat před tím, než se vydáte na cestu?

  Zjistit více
 • image Je možné zhubnout i s poruchou štítné žlázy?

  Onemocněním štítné žlázy trpí desítky milionů lidí na světě. A podle mnoha lidí je i častým důvodem problémů s váhou. Skutečně způsobuje kila navíc? A jak lze zhubnout s poruchou štítné žlázy?

  Zjistit více
 

22 dietních tipů do vaší kuchyně!

book
Stáhnout e-knihu zdarma arrow

Pusťte se do hubnutí s námi!

Unikátní metoda hubnutí!

Zjistěte více o metodě, která funguje.

Jaká bude cena?

Cena vstupní konzultace je pouhých 200 Kč.

Kde nás najdete?

Máme 57 poboček po celé ČR.
Podívejte se na seznam.

Jak jsme pomohli ostatním?

Podívejte se na příběhy našich klientů.

Dietologické poradny provozujeme v: